Jesenné Lesopotulky

Komentované výlety do prírody sa konajú každú sobotu od 30. septembra do 11. novembra 2023.

Táto udalosť už skončila

Po úspechu jarných Lesopotuliek pripravil Trnavský kraj zážitkov jesennú sériu výletov, ktoré sú venované spoznávaniu živej i neživej prírody. Našimi sprievodcami počas nenáročných vychádzok v rôznych lokalitách budú fundovaní odborníci – geológ, zoológ a lesný pedagóg. Jesenné Lesopotulky vás zavedú na miesta, ktoré ste nestihli vidieť na jar a absolvovať môžete aj výlet za rakmi do Malých Karpát, ktorý je novinkou tejto sezóny.

Čo ponúkajú Lesopotulky?

Prebádame spolu krasovú krajinu, v ktorej pramení rieka Trnávka, užijeme si výhľady na kopanice, navštívime pieskové duny na Záhorí, spoznáme proces formovania krajiny aj históriu úzkokoľajky v Malých Karpatoch. Ak nám šťastie bude priať, uvidíme zblízka vodné živočíchy v tokoch Malých Karpát a vysokú zver v borovicových lesoch. Na všetky zvedavé otázky odpovedia experti, ktorí nás budú na jesenných Lesopotulkách sprevádzať.

Termíny a vstupenky

Poďte s nami spoznávať živú i neživú prírodu počas slnečného babieho leta i v sychravom počasí. Jesenné Lesopotulky sa konajú každú sobotu od 30. septembra do 11. novembra 2023 a sú vhodné aj pre deti od 8 rokov. Cena jednej vstupenky je 12 eur (platí pre všetky vekové kategórie). Vstupenky sú v predaji online. 

30. septembra 2023 Kuchynsko-orešanským krasom  (s geológom)
7. októbra 2023 Naprieč Smolenickým krasom (s geológom)
14. októbra 2023 K prameňu Trnávky  (s geológom)
21. októbra 2023 Raky v Malých Karpatoch (so zoológom) 
28. októbra 2023 Obrázkovou horou (s lesným pedagógom)
4. novembra 2023 Šaštínske duny (s lesným pedagógom)
11. novembra 2023 Majdánskym chotárom  (s lesným pedagógom)

Lesopotulky sa konajú za každého počasia. Preto je dobré pripraviť sa aj na nepriaznivé poveternostné podmienky, vziať si nepremokavú obuv, pršiplášť, náhradné oblečenie, ale hlavne dobrú náladu.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov prehliadky ani za škody, ktoré vzniknú počas prehliadok. Účastníci majú plnú zodpovednosť za svoje zdravie i osobné veci.

Všetky zážitky už prebehli

Jesenné Lesopotulky: Kuchynsko-orešanským krasom
Jesenné Lesopotulky: Naprieč Smolenickým krasom
Jesenné Lesopotulky: K prameňu Trnávky
Jesenné Lesopotulky: Obrázkovou horou
Jesenné Lesopotulky: Šaštínske duny
Jesenné Lesopotulky: Majdánskym chotárom
Jarné Lesopotulky: Raky v Malých Karpatoch
Ďakujeme