Región Záhorie

Magické borovicové lesy rozprestierajúce sa za horami..

Cieľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Záhorie je spraviť z územia ohraničeného riekou Moravou a Malými Karpatmi rozpoznateľnú a konkurencieschopnú destináciu.

Región Záhorie leží na západe Slovenska. Územie na západe vymedzuje štátna hranica s Rakúskom, ktorú tvorí rieka Morava, na severozápade štátna hranica s Českou republikou. Na juhovýchode ho ohraničujú Malé Karpaty.

Vďaka výhodnej geografickej polohe a priaznivým klimatickým podmienkam poskytuje Región Záhorie  vhodné podmienky na cykloturistiku i na pešiu turistiku, je bohatý na vodné atrakcie. Nájdete tam viacero pamiatok z obdobia Habsburgov a Pálffyovcovči, svoje stopy na Záhorí zanechali aj Habáni.

Obec Smrdáky sa pýšia unikátnymi liečebnými kúpeľmi, mesto Šaštín-Stráže národnou svätyňou – Bazilikou Panny Sedembolestnej Panny Márie

Nachádzajú sa tam unikátne liečebné kúpele Smrdáky, Národná Bazilika Slovenska v meste Šaštín, neďaleko Senice nájdete najväčší golfový areál na Slovensku. Záhorie však poteší aj milovníkov gastronómie. Ochutnať môžu napríklad produkty s chráneným územným označením skalický trdelník a skalický rubín.

Krajina za horami, za Malými Karpatmi, to je Záhorie. Tvorí ju zvlnená rovina viatych pieskov, na ktorých rastú magické borovicové lesy.

Bez nich by tento kút Slovenska pripomínal púšť. Ale Záhorie je plné života. Rieka Morava vyživuje lužné lesy, darí sa aj vínnej réve. Stopy tu zanechali Habsburgovci aj Habáni. Nasledujte ich, objavíte kráľovské mesto, cisársky žrebčín i liečebné kúpele.

Turistická informačná kancelária mesta Skalica
Námestie slobody 10, Skalica

Otváracie hodiny:
pondelok až piatok od 8:00 do 18:00 h
sobota a nedeľa od 10:00 do 18:00

www.tikskalica.sk

Turistické informačné centrum Holíč
Holíčsky zámok, Zámocká 2, Holíč

Otváracie hodiny:
utorok až nedeľa od 10:00 do 18:00 h

www.holic.sk

Informačná kancelária mesta Senica
Námestie Oslobodenia 11/17, Senica

Otváracie hodiny:
pondelok až piatok: od 8:00 do 16:00 h

www.rsms.sk

Turistické informačné centrum OOCR Záhorie
Smrdáky 146

regionzahorie.sk

Obľúbené lokality v regióne
Šaštín – Lakšárska nová Ves – Náučný chodník Gazarka – Lásek
Obľúbené zážitky v regióne
Brezovská lokálka do Jablonice