Letecká linka Piešťany – Tel Aviv poteší aj cestujúcich zo Slovenska

Picture of KOCR Trnavský kraj
KOCR Trnavský kraj

Rušný nočný život, pestré gastronomické zážitky, piesočné pláže Tel Avivu. To všetko majú cestujúci zo Slovenska na dosah vďaka novému leteckému spojeniu z Letiska Piešťany. Môžu sa vybrať za kozmopolitnou kultúrou ekonomického a technologického centra Izraela aj za pamiatkami v Jeruzaleme či Betleheme. Letenky na novú linku Piešťany – Tel Aviv sú pre záujemcov dostupné napríklad prostredníctvom medzinárodného rezervačného systému skyscanner.net.

Letenky Piešťany - Tel Aviv

AKTUALIZOVANÉ (17. apríla 2023): Termín prvého letu bol presunutý na máj 2023. Od stredy 19. apríla bude Letisko Piešťany pre turistov z Izraela vstupnou bránou do Trnavského kraja zážitkov, ktorý sa na tamojšom trhu prezentuje ako destinácia atraktívna pre rodiny s deťmi i pre ľudí hľadajúcich špičkovú kúpeľnú starostlivosť. Nová letecká linka však poteší aj obyvateľov Slovenska, ktorí mieria do tejto blízkovýchodnej krajiny. Na komfortnom medzinárodnom letisku v kúpeľnom meste sa nemusia obávať dlhého odbavovania batožiny. Ďalšou výhodou je bezprostredná blízkosť diaľnice D1.

V závislosti na termíne je cena spiatočných leteniek na linke Piešťany – Tel Aviv od 250 eur. Lietadlo pre 180 pasažierov z Tel Avivu pristane v kúpeľnom meste vždy v stredu podvečer (18.10  h), odlety do Izraela sú plánované na 19.25 h. Let trvá približne 3,5 hodiny. Záujemcovia si môžu Letenky Piešťany – Tel Aviv kúpiť cez viaceré internetové rezervačné systémy, napríklad cez pelikan.sk, kiwi.com a skyscanner.net.

Piešťanské letisko prispeje k zvýšeniu počtu návštevníkov z Izraela v Trnavskom kraji, kde pred pandémiou práve oni patrili po Čechoch a Nemcoch počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným hosťom. V roku 2022 zaznamenal Štatistický úrad SR výrazný nárast počtu izraelských turistov, do Trnavského kraja ich zavítalo 2 854, pričom rok predtým ich bolo iba 558. V hoteloch a penziónoch strávili vlani dohromady 33 561 nocí.

Letisko však poslúži aj obyvateľom Slovenska a okolitých štátov, ktorí cestujú k Mŕtvemu moru alebo na púť po Svätej zemi.

Súvisiace regióny
Rezort Piešťany
Súvisiace lokality
Kúpeľný ostrov

Ďalšie články v blogu