Piešťany podľa Wintera (jeseň 2022)

Zážitková prehliadka mesta

Tento zážitok už skončil

Termín:
začiatok 15.10.2022 10:00
koniec 03.12.2022 14:00

Centrum Piešťan a Kúpeľný ostrov

Vhodné pre dospelých a deti od 12 rokov. Kvôli veľkému záujmu o prehliadku je nutné si vstupenku zakúpiť vopred kliknutím na termín a dokončením rezervácie.

Jeseň je ideálnym obdobím na prechádzku po Piešťanoch. Od 15. októbra do 3. decembra 2022 ju môžete každú sobotu absolvovať so slúchadlami na ušiach. Pestrofarebné listy padajúce zo stromov budú kulisou príbehu nezlomného podnikateľa, ktorý vybudoval piešťanské kúpele.

Na zážitkovú prehliadku mesta vám zapožičiame špeciálne slúchadlá, ktoré vás prenesú priamo do príbehu. Za zapožičanie jedných slúchadiel na jednu prehliadku vás poprosíme o zálohu vo výške 20 € priamo na mieste pri preberaní slúchadiel. Zálohu vám vrátime po skončení prehliadky a vrátení slúchadiel.

Cena lístka

  • Základný 14 €
  • Zľavnený 12 € (dieťa od 3 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP a ZŤP-S)
  • Dieťa do 3 rokov zdarma

Na zážitkovej prehliadke mestom sú vítaní všetci, najviac si ju však vychutnajú dospelí a deti od 12 rokov. Vyberte si svoj termín prehliadky Kvôli veľkému záujmu o prehliadku je nutné si vstupenku zakúpiť vopred kliknutím na termín a dokončením rezervácie.

Videli sme ich už toľkokrát… Stáli na svojom mieste, prechádzali sme popri nich, boli svedkami našich nerozlučných priateľstiev, prvých lások, úspechov aj pádov. Keby tie budovy vedeli rozprávať! Začuli by sme neuveriteľné príbehy zrodu kúpeľného mesta, ktorému vdýchol život svojou neúnavnou prácou a vytrvalosťou Ľudovít Winter.

Zažite s Winterom Piešťany tak, ako ešte nikdy predtým! Nasaďte si slúchadlá a pred vašimi očami ožijú príbehy Kolonádového mosta, hotela Thermia, kúpaliska Eva a ďalších miest, ktoré nechal postaviť Ľudovít Winter.

Zážitková prehliadka mesta Piešťany ponúka unikátne spojenie histórie a umenia a je určená pre všetkých, ktorí túžia nahliadnuť pod povrch a objaviť skryté tajomstvá rodiny Winterovcov. O scenár, réžiu a herecké výkony v audiohre sa postarali umelci z Divadla Jána Palárika v Trnave. Potešením pre oči budú výstupy hercov v dobových kostýmoch z Univerzitného divadla THE.ART.RE UCM.

“Tak poďte, trochu sa poprechádzame a poviem vám, ako to celé bolo.”

Univerzitné divadlo THE.ART.RE je ochotnícke divadlo fungujúce na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vzniklo v roku 2010. Divadlo dáva priestor talentovaným študentom, aby realizovali svoje sny v oblasti herectva, dramaturgie, kostýmov, scénografie, techniky, produkcie a pod. V súčasnosti je režisérom divadla Michal Jánoš, profesionálny herec a člen súboru DJP. Divadlo tvorí autorské predstavenia.

 

NEVESTA – Počas stvárňovania role nevesty si vyberám vždy jedného z divákov, na ktorého upriamim pohľad. Postava je akýmsi preludom, vďaka čomu ju ponímam akosi chladne, či temne. Kontaktom s divákom si udržiavam energiu, ktorú som si spojila s danou postavou. Spomeniem si na najaktuálnejšiu smutnú spomienku, ktorú mám a snažím sa ju recipientovi predstaviť v prostredníctvom pohľadu. Čím bližšie k divákovi v danej scéne som, tým intenzívnejšie prežívam daný moment.

MARIANA som len chvíľku potom, čo stvárňujem nevestu Leonu, stretám s Leonou samotnou. Vnímam ju úplne odlišne, ako pri vlastnom stvárnení.

CÁROVNÁ vo mne vzbudzuje akési alterego, ktoré je úplne odlišné ako ja. Pyšnosť, honosnosť a elegancia, ktorú počas stvárnenia cítim ma veľmi trefne dostáva do jadra príbehu. Počas kráčania cez kolonádový most si najintenzívnejšie uvedomujem celý príbeh. Život Wintera a zmysel odkazu. Veta: ,,Správna otázka je, čo dali Winterovci Piešťanom?“ v mojom osobnom vnímaní naberá plný význam.

GYMNASTKA je mojím osobným prekonaním. Okrem toho, že je fyzicky náročnejšia, neskrýva sa jej podstata v krásnom a honosnom kostýme, ale v reči tela. V obtiahnutom trikote sa cítim akoby nahá a o to viac zraniteľnejšia. Pri záverečnej scéne na skokanskom mostíku opúšťam ako postava príbeh, čo vo mne symbolizuje pocit jednoduchosti. Zároveň odchádzam zo sveta, ktorý divákom ponúkame, bez ničoho. Presne tak, ako to funguje a ako postihne realita života každého jedného z nás.” Barbora Martišková, herečka z Univerzitného divadla THE.ART.RE

“Keď som sa do tohto výnimočného projektu zapojil, ani vo sne by mi nenapadlo, že budem hrať samotného Wintera. O to viac si to však vážim, preto sa k role snažím pristupovať čo najzodpovednejšie. Veď predsa dal Piešťany na svetové mapy. Vždy, keď sa prezlečiem do Wintera a prechádzam sa mestom, nemôžem prestať obdivovať, čo všetko nám zanechal. Môžem len dúfať, že mu svojím hereckým výkonom nerobím hanbu.” Milan Hoďa, herec z Univerzitného divadla THE.ART.RE

Máte záujem o vstupenky?
Mapa s podrobnosťami

No results found.

Regióny
Rezort Piešťany
Blízke lokality
Park v Smoleniciach
Cyklookruh pod Veterlínom
Vodárenská veža
Kúpeľný ostrov
Ahoj Bike park
Kostol sv. Margity Antiochijskej
Ďalšie zaujímavosti
Kraj kultúry