Cyklotúlačky po Záhorí: Jablonica

Po stopách nedokončenej železnice a artefaktov II. svetovej vojny v Malých Karpatoch.

Pripravujeme pre vás

Termín:
začiatok 15.09.2024 00:00
koniec 29.09.2024 00:00

Vedeli ste, že záhorácka spojka sa začala stavať v roku 1943 ale jej koľajnice neboli nikdy položené? Na Cyklotúlačkách s architektom sa dozviete, že aj na západnom Slovensku vznikli niektoré oblasti bez spojenia a stavali sa “spojky”. 

Vstupenky: rezervacie.krajzazitkov.sk

Vydajte sa na vlastných horských (MTB) bicykloch po nedokončenej železničnej trati medzi Jablonicou a Plaveckým Mikulášom z obdobia 2. svetovej vojny. Trasa spojky je doteraz čitateľná aj s množstvom artefaktov. Spoznáte lokálnu krajinu, architekt vás prevedie až do Plaveckého Mikuláša k pozostatkom výhrevne železnice. 

 Výlet po stopách Záhoráckej spojky sa začína v sobotu 14. septembra a 28. septembra 2024 pred železničnou stanicou Jablonica (GPS súradnica: 48.606567, 17.409868).  

Cyklotúlačky začínajú o 10.15 h a nadväzujú na príchody vlakov z Trnavy. 

Cyklistický okruh meria 34 km. Na jeho absolvovanie je potrebných 5 hodín. Na cyklotúlačku je potrebné si priniesť vlastný bicykel. 

Dôležité upozornenie pre účastníkov cyklovýletov 

Účastníci organizovaných cykloprehliadok sú si vedomí, že cyklistika je aktívny šport a jeho vykonávanie je spojené s fyzickou námahou.  

Organizované cykloprehliadky sú aktivity, ktoré sú realizované v kolektíve ľudí, preto si vyžadujú primeranú fyzickú a psychickú dispozíciu, schopnosť prispôsobiť sa a byť súčinný. Osobám so zdravotnými a telesnými obmedzeniami sa neodporúča zúčastniť sa tejto organizovanej aktivity.  

KOCR Trnavský kraj má záujem, aby organizované cykloprehliadky prebiehali v priateľskej atmosfére, účastníci mali pozitívny prístup k aktívnej turistike a rešpektovali výklad sprevádzajúceho.  

Sprevádzajúci/organizátor má právo bez nároku na náhradu vylúčiť z organizovanej prehliadky osoby narúšajúce priebeh cykloprehliadky, príp. iné osoby, a to v súlade so Všeobecnými obchodnými podmienkami KOCR Trnavský kraj.  

KOCR Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov cykloprehliadky a iných škodách vzniknutých na trase prehliadok bez zavinenia KOCR Trnavský kraj. 

Železničná stanica Jablonica 

Telesom nedokončenej železnice za obcou Cerová 

Okolo Malvázie rezortu 

Za obcou Prievaly 

Plavecký Peter 

Železničná stanica Plavecký Mikuláš (pozostatky železničných objektov s komínom) 

Cesta rozhraním krajov späť 

Dolný a Horný Olšovský mlyn (samoty Bilíkovci a Heribanovci) 

Rašelinisko a horáreň Rudava 

Pustý mlyn a Breziny (pozostatky liehovaru) 

Železničná stanica Jablonica

Cena: 12 eur  

Základný lístok platí pre všetky vekové kategórie. Zážitkové cyklovýlety sú vhodné pre deti od 8 rokov. 

 

Na tento nenáročný výlet nepotrebujete špeciálne vybavenie, zabaľte si hlavne dobrú náladu, pitný režim a svoj bicykel. 

Tento zážitok je zaradený do kampane
Podobné zážitky
Regióny
Región Záhorie
Blízke lokality
Ďalšie zaujímavosti
Kraj architektonických skvostov