Smolenická fčela

každú prázdninovú sobotu a nedeľu zo železničnej stanice až k jaskyni Driny

Táto udalosť už skončila

Cez prázdniny nechajte auto doma a vychutnajte si Smolenice vyhliadkovým autobusom – Smolenická fčela. Návštevníkov obce Smolenice bude počas celých letných prázdnin voziť kyvadlová doprava Smolenická fčela. Tá ich odvezie každú prázdninovú sobotu a nedeľu zo železničnej stanice cez centrum obce až k jaskyni Driny.

Spoločne s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Trnava chceme povzbudiť turistov, aby sa odviezli na letné výlety do Smoleníc ekologicky – kyvadlovým autobusom. Ten funguje na princípe “vystúp-nastúp”, takže môžu na ktorejkoľvek označenej zastávke vystúpiť, pozrieť si okolité atrakcie a neskôr opäť pokračovať v jazde. Výlet tak môže začať napríklad v múzeu Molpír, odkiaľ zamierite na prehliadku najmladšieho zámku na Slovensku v Smoleniciach a počas teplých letných mesiacov sa môžete na záver schladiť v jaskyni Driny.

Začiatok prázdninových jázd bude vždy v sobotu a nedeľu o 10:10 h. Smolenická fčela odštartuje zo železničnej stanice v Smoleniciach, zastaví pri areáli medovinástva Včelovina i v centre Smoleníc. Cieľovou zastávkou bude parkovisko Jahodník pri jaskyni Driny. Kyvadlová doprava nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z Trnavy, ale aj z opačného smeru zo Záhoria. Posledná Smolenická fčela odchádza z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19:30 h.

Počas horúcich letných dní sa turisti môžu zastaviť v areáli Včeloviny, kde v tamojšej kaviarni spoznajú chute tých najlepších medovín, medového piva alebo sa len osviežia chutnými medovými limonádami. Odporúčame navštíviť aj včelársku záhradu, v ktorej sa dozviete históriu výroby medu, je ekologická a ponúka nevšedný výhľad na Smolenický zámok. Obec Smolenice ukrýva ďalšie lákadlá najmä pre rodiny s deťmi. Ide o jaskyňu Driny – jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov a múzeum rozsiahleho hradiska Molpír.

Vychutnajte si Smolenice z inej perspektívy pohodlne, Smolenická fčela bude pre vás jazdiť každú sobotu a nedeľu v mesiacoch júl a august.

Ďakujeme