Smolenická fčela

každú prázdninovú sobotu a nedeľu zo železničnej stanice až k jaskyni Driny

Práve prebieha

Odvezte sa na nielen letné výlety do Smoleníc bezplatne a ekologicky – kyvadlovým autobusom. Ten funguje na princípe “vystúp-nastúp,” takže môžete nastúpiť na ktorejkoľvek označenej zastávke a potom vystúpiť, aby ste si pozreli miestne zaujímavosti. Výhodou je flexibilné pokračovanie v jazde bez potreby cestovných lístkov. 

Cez letné prázdniny nechajte auto doma a vychutnajte si Smolenice vyhliadkovým minibusom. Návštevníkov obce Smolenice bude počas celých letných prázdnin voziť kyvadlová doprava Smolenická fčela. Odvezie vás každú prázdninovú sobotu a nedeľu zo železničnej stanice cez centrum obce až k jaskyni Driny. 

Spoločne s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Trnava chceme povzbudiť turistov, aby využili kombináciu vlak + bus. Výlet tak môžete začať napríklad v múzeu Molpír, odkiaľ zamierite na prehliadku najmladšieho zámku na Slovensku v Smoleniciach a počas teplých letných mesiacov sa môžete na záver schladiť v jaskyni Driny. 

Kyvadlová doprava nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z Trnavy, ale aj z opačného smeru zo Záhoria. Posledná Smolenická fčela odchádza počas leta z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19:30 h. 

 

Počas horúcich letných dní sa turisti môžu zastaviť v areáli Včeloviny, kde v tamojšej kaviarni spoznajú chute tých najlepších medovín, medového piva alebo sa len osviežia chutnými medovými limonádami. Odporúčame navštíviť aj včelársku záhradu, v ktorej sa dozviete históriu výroby medu, je ekologická a ponúka nevšedný výhľad na Smolenický zámok. Obec Smolenice ukrýva ďalšie lákadlá najmä pre rodiny s deťmi. Ide o jaskyňu Driny – jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov a múzeum rozsiahleho hradiska Molpír. 

 Smolenická fčela prepraví okrem letných mesiacov návštevníkov aj počas najväčších podujatí obce Smolnice:  

– 8. jún: Pálffyho slávnosti vína 

– 15. jún: Cesta rozprávkovým lesom 

– 19. október: Nočný Medokvas 

 – 30. november až 22. december (soboty a nedele): Svetlo noci Vianočnej 

V termínoch najväčších podujatí obce bude Smolenická fčela premávať iba po centrum obce. Smolenická fčela nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z Trnavy, ale aj z opačného smeru zo Záhoria. Posledná Smolenická fčela odchádza počas vybraných termínov z centra obce na železničnú stanicu o 19:35 h. 

Ďakujeme