Piešťany podľa Wintera (jeseň 2022)

Zážitková prehliadka kúpeľného mesta.

Táto udalosť už skončila

Jeseň je ideálnym obdobím na prechádzku po Piešťanoch. Od 15. októbra ju môžete každú sobotu absolvovať so slúchadlami na ušiach. Pestrofarebné listy padajúce zo stromov budú kulisou príbehu nezlomného podnikateľa, ktorý vybudoval piešťanské kúpele.

Videli sme ich už toľkokrát… Stáli na svojom mieste, prechádzali sme popri nich, boli svedkami našich nerozlučných priateľstiev, prvých lások, úspechov aj pádov. Keby tie budovy vedeli rozprávať! Začuli by sme neuveriteľné príbehy zrodu kúpeľného mesta, ktorému vdýchol život svojou neúnavnou prácou a vytrvalosťou Ľudovít Winter.

Zažite s Winterom Piešťany tak, ako ešte nikdy predtým! Nasaďte si slúchadlá a pred vašimi očami ožijú príbehy Kolonádového mosta, hotela Thermia, kúpaliska Eva a ďalších miest, ktoré nechal postaviť Ľudovít Winter.

Zážitková prehliadka mesta Piešťany ponúka unikátne spojenie histórie a umenia a je určená pre všetkých, ktorí túžia nahliadnuť pod povrch a objaviť skryté tajomstvá rodiny Winterovcov. O scenár, réžiu a herecké výkony v audiohre sa postarali umelci z Divadla Jána Palárika v Trnave. Potešením pre oči budú výstupy hercov v dobových kostýmoch z Univerzitného divadla THE.ART.RE UCM.

“Tak poďte, trochu sa poprechádzame a poviem vám, ako to celé bolo.”

Na zážitkovú prehliadku mesta vám zapožičiame špeciálne slúchadlá, ktoré vás prenesú priamo do príbehu. Za zapožičanie jedných slúchadiel na jednu prehliadku vás poprosíme o zálohu vo výške 20 € priamo na mieste pri preberaní slúchadiel. Zálohu vám vrátime po skončení prehliadky a vrátení slúchadiel.

Všetky zážitky už prebehli

Ďakujeme