Jarné Lesopotulky

Jarná séria komentovaných prechádzok venovaných spoznávaniu živej i neživej prírody.

Táto udalosť už skončila

Sprievodcami na nenáročných vychádzkach v rôznych lokalitách Trnavského kraja zážitkov budú fundovaní odborníci – geológ, zoológ a lesný pedagóg. Vydajte sa na trasy, ktoré mali úspech v predchádzajúcich dvoch sezónach alebo objavte tohtoročné novinky – Rybník medzi dunami a Kráľovstvo dolomitov. Počas dvoch sobôt jarnej série vybrať si hneď z dvoch Lesopotuliek.

Vstupenky na jarné Lesopotulky: rezervacie.krajzazitkov.sk

Na čo sa môžete tešiť?

Prebádajte krasovú krajinu v lokalite Majdánske, nájdite prameň Trnávky a spoznajte unikátne Kráľovstvo dolomitov v Malých Karpatoch. Zažite očarujúce výhľady na kopanice, navštívte duny na Záhorí, načerpajte silu prechádzkou v borovicových lesoch a objavte skrytý poklad v podobe rybníka obklopeného pieskom. Sprievodcovia odpovedia na vaše otázky o prírodných zaujímavostiach, geomorfológii územia, histórii, fungovania lesa a procesoch hospodárenia. Dozviete sa zaujímavé poznatky o vtáctve a vodnom živočíšstve v riekach Trnavského kraja. A pri troche šťastia budete môcť pozorovať raky i divoké vtáctvo.

Nechajte slobodu svojim nohám, vyjdite z komfortnej zóny a vydajte sa za jarným dobrodružstvom. Lesopotulky sa konajú za každého počasia, vždy v sobotu od 20. apríla do 1. júna 2024 so začiatkom o 10.00 h. Vstupenky sú v predaji online: rezervacie.krajzazitkov.sk

20.4. K prameňu Trnávky

27.4. Kráľovstvo dolomitov

4.5. Kuchynsko-orešanským krasom

11.5. Šaštínske duny

11.5. Okruh pri Váhu

18.5. Raky v Malých Karpatoch

25.5. Majdánskym chotárom  (podujatie je z technických príčin zrušené)

25.5. Kráľovstvo dolomitov (podujatie je z technických príčin zrušené)

1.6. Rybník medzi dunami

Dôležité upozornenie pre účastníkov jarných Lesopotuliek

Účastníci organizovaných prehliadok sú si vedomí, že turistika je aktívny šport a jeho vykonávanie je spojené s fyzickou námahou.

Organizované prehliadky sú aktivity, ktoré sú realizované v kolektíve ľudí, preto si vyžadujú primeranú fyzickú a psychickú dispozíciu, schopnosť prispôsobiť sa a byť súčinný. Osobám so zdravotnými a telesnými obmedzeniami sa neodporúča zúčastniť sa tejto organizovanej aktivity.

KORC Trnavský kraj má záujem, aby organizované prehliadky prebiehali v priateľskej atmosfére, účastníci mali pozitívny prístup k aktívnej turistike a rešpektovali výklad sprevádzajúceho.

Sprevádzajúci/organizátor má právo bez nároku na náhradu vylúčiť z organizovanej prehliadky osoby narúšajúce priebeh prehliadky, príp. iné osoby, a to v súlade so Všeobecnými obchodnými podmienkami KOCR Trnavský kraj.

KOCR Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov prehliadky a iných škodách vzniknutých na trase prehliadok bez zavinenia KOCR Trnavský kraj.

Všetky zážitky už prebehli

Jarné Lesopotulky: K prameňu Trnávky
Jarné Lesopotulky: Kráľovstvo dolomitov I.
Jarné Lesopotulky: Kuchynsko-orešanským krasom
Jarné Lesopotulky: Okruh pri Váhu
Jarné Lesopotulky: Šaštínske duny
Jarné Lesopotulky: Raky v Malých Karpatoch
Jarné Lesopotulky: Majdánskym chotárom
Jarné Lesopotulky: Kráľovstvo dolomitov II.
Jarné Lesopotulky: Rybník medzi dunami
Ďakujeme
Realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a šport Slovenskej republiky.