Cyklobusom od vody k vode

Soboty, nedele a sviatky od 1. mája do 15. septembra 2024.

Práve prebieha

Nasadnite aj tento rok na Cyklobus od vody k vode a zvezte sa k tichým vodám Žitného ostrova aj s bicyklami. Obľúbený cyklobus bude premávať každý víkend a sviatok od 1. mája do 15. septembra 2024. Odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova.

S cyklobusom je možné si naplánovať poldenný alebo celodenný výlet pre rodiny s deťmi, partie či aktívnych cyklistov. Je to šanca spoznať prírodu Žitného ostrova a za svoj výkon sa odmeniť tradičnými pochúťkami v miestnych čárdach.

Na cykloturistickej trase č. 001a, Dunajská cyklistická cesta budete mať možnosť zažiť pokojnú prírodu a uvidieť divoké vtáctvo CHKO Dunajské luhy. Na svoje si prídu i vytrvalci, ktorí chcú bicyklovať s vetrom o preteky okolo Dunaja, napríklad po medzinárodnej cykloturistickej trase EV – 6 EuroVelo 6. 

Odporúčame navštíviť aj nové infocentrum na Vodnom diele Gabčíkovo, v ktorom sa dozviete zaujímavosti o tejto stavbe. Nové infocentrum je plné technológií, interaktívnych panelov či virtuálnej reality.  

Cena jednosmerného lístka je 1 euro. Dieťa do 6 rokov zdarma.
Aby ste mali istotu, že sa Cyklobusom od vody k vode zveziete, pripravujeme pre vás rezervačný systém, ktorý bude spustený čoskoro.

 

Cyklookruh na trase č. 001a 

Náročnosť: stredná, trasa vhodná pre cestný bicykel 

Povrch: asfalt 

Trasa začína pri turistickom rázcestníku Gabčíkovo. Než prejdeme bicyklom po hrádzi vodného diela Gabčíkovo, môžeme sa pokochať výhľadom na vyhliadkovej plošine z Rozhľadne Gabčíkovo. Celú trasu bajkujeme po cyklotrase č. 001a (Dunajská cyklistická trasa). Míňame obec Bodíky, Vojka nad Dunajom, Dobrohošť. Miestne pohostinstvá a bary ponúkajú chladné nápoje na osvieženie sa. Z Dobrohošťu odporúčame zájsť aj ku Galéria Danubiana. Odtiaľ sa vraciame rovnakou cestou späť. Reštaurácia Nimród môže byť skvelou bodkou na záver nášho cyklistického dňa. 

Cyklookruh na trase EV-6 – EuroVelo 6 

Náročnosť: ľahká (rekrea), trasa vhodná pre cestný bicykel 

Povrch: asfalt 

Cyklookruh začína pri turistickom rázcestníku Gabčíkovo pred hrádzou. Vydávame sa po známej cyklotrase EV-6 – EuroVelo 6. Míňame obce Trstená na Ostrove, Horný Bar, Kyselica. Prichádzame k parku Kormorán, kde načerpáme energiu na spiatočnú cestu. Na tomto mieste odporúčame ochutnať miestne špeciality v reštaurácii Hotel Kormorán. Späť sa vraciame tou istou cestou, ako sme prišli. 

Rezervácia cyklobusu
Mapa s podrobnosťami
Ďakujeme
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.