Cyklobusom od vody k vode

Soboty, nedele a sviatky od 29. apríla do 17. septembra 2023.

Táto udalosť už skončila

Trnavský kraj zážitkov vypraví v období od 29. apríla do 17. septembra 2023 každú sobotu, nedeľu a sviatok autobus, ktorý cestujúcich odvezie z Dunajskej Stredy k tichým vodám Žitného ostrova aj s ich bicyklami. Vystúpiť môžu v Gabčíkove i vo Vojke nad Dunajom. Počas nenáročných cyklovýletov spoznajú jedinečnú prírodu Podunajskej nížiny aj skvelú gastronómiu v miestnych čárdach. Na svoje si prídu i vytrvalci, ktorí chcú bicyklovať s vetrom o preteky okolo Dunaja.   

Cena lístka pre všetky vekové kategórie
jednosmerný: 2 eurá
spiatočný 4 eurá
dieťa do 6 rokov zdarma

Cyklookruh na trase č. 001a 

Náročnosť: stredná, trasa vhodná pre cestný bicykel 

Povrch: asfalt 

Trasa začína pri turistickom rázcestníku Gabčíkovo. Než prejdeme bicyklom po hrádzi vodného diela Gabčíkovo, môžeme sa pokochať výhľadom na vyhliadkovej plošine z Rozhľadne Gabčíkovo. Celú trasu bajkujeme po cyklotrase č. 001a (Dunajská cyklistická trasa). Míňame obec Bodíky, Vojka nad Dunajom, Dobrohošť. Miestne pohostinstvá a bary ponúkajú chladné nápoje na osvieženie sa. Z Dobrohošťu odporúčame zájsť aj ku Galéria Danubiana. Odtiaľ sa vraciame rovnakou cestou späť. Reštaurácia Nimród môže byť skvelou bodkou na záver nášho cyklistického dňa. 

Cyklookruh na trase EV-6 – EuroVelo 6 

Náročnosť: ľahká (rekrea), trasa vhodná pre cestný bicykel 

Povrch: asfalt 

Cyklookruh začína pri turistickom rázcestníku Gabčíkovo pred hrádzou. Vydávame sa po známej cyklotrase EV-6 – EuroVelo 6. Míňame obce Trstená na Ostrove, Horný Bar, Kyselica. Prichádzame k parku Kormorán, kde načerpáme energiu na spiatočnú cestu. Na tomto mieste odporúčame ochutnať miestne špeciality v reštaurácii Hotel Kormorán. Späť sa vraciame tou istou cestou, ako sme prišli. 

Rezervácia cyklobusu
Mapa s podrobnosťami
Ďakujeme
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.