Najlepšie kempy a táboriská Trnavského kraja zážitkov

Picture of KOCR Trnavský kraj
KOCR Trnavský kraj
Aktívny oddych, prírodné zaujímavosti, blízkosť kúpalísk – to všetko ponúkajú kempy a táboriská v Trnavskom kraji zážitkov. Niektoré z nich patria k slovenskej špičke, všetky však ponúkajú kvalitné zázemie pre skúsených i začínajúcich kemperov. Pre dobrodružnejšie povahy sú zaujímavé táboriská, napríklad v okolí Malého Dunaja, ľudia ktorí vyhľadávajú pohodlie, majú k dispozícii služby na najvyššej úrovni vrátane reštaurácií, kaviarní či oddychu v termálnej vode.

Camping Pullmann 

Mestský kemp s kvalitným vybavením a modernou reštauráciou. Je vhodný pre stany, obytné autá a karavany, pre ktoré sú k dispozícii samostatné parcely s prípojkami. Nachádza sa 1km od Piešťan a kúpeľov, priamo na cyklotrase okolo jazera Sĺňava. Vyniká svojou polohou, blízke okolie kempu ponúka rôznorodé využitie pre všetky vekové kategórie. V rokoch 2020 a 2021 bol Camping Pullmann zaradený medzi 10 najlepších kempingov na Slovensku. 

Sezóna: apríl – október
Kapacita pre karavany: 40
Kapacita pre stany: 15
www.campingpiestany.sk  

Autokemping Thermalpark Dunajská Streda  

Kemp sa nachádza priamo v areáli Thermalparku DS, v blízkosti bazénového sveta, kam majú hostia kempingu umožnený neobmedzený vstup počas celého pobytu. V lete je vhodný predovšetkým na rodinné dovolenky. Mimo letnej sezóny si ho užijú milovníci oddychu a relaxu. K dispozícii sú štyri vnútorné a šesť vonkajších bazénov s termálnou vodou. Autokemping Thermalpark DS bol vyhlásený za kemp roka 2023. 

Sezóna: celoročne
Kapacita: spolu 250 parciel pre karavany a stany.
www.kemping.thermalpark.sk  

Kemping Vajka 

Kemp je situovaný v obci Vojka nad Dunajom, na brehu dunajských ramien na Žitnom ostrove. Je vhodný pre táborenie a aj karavany s odberom elektriny. Kapacita kempingu je približne 50 osôb. Kemping sa nachádza na tichom mieste. K dispozícii je požičovňa kanoe, kajakov a vodáckeho vybavenia. Záujemcovia si môžu objednať splav so sprievodcom.   

Sezóna: máj – september
Kapacita pre stany: 40
www.vodnetury.sk 

Kemping Aquarea Čierna Voda  

Kemp sa nachádza v športovo-relaxačnom areáli pri bývalom štrkovisku. Hladina jazera je tyrkysovo sfarbená a vďaka svojej rozlohe a hĺbke má samočistiacu schopnosť, čo zaručuje, že počas celého roka je v ňom voda priezračná a čistá. Kemping disponuje šiestimi parcelami na kempovanie s kapacitou jednej plochy 15 – 20 osôb, zvyšných päť parciel má kapacitu 10 – 15 osôb. Každé miesto má vlastnú pláž a mólo. 

Sezóna:  jún – september
www.aquarea.sk   

Kemp v AVA Thermalpark Diakovce  

Kemp sa nachádza v obci Diakovce, iba 9 km od Galanty a Šale. V cene karavanového státia a miesta pre stan je aj celodenný vstup na termálne kúpalisko a nočné kúpanie v piatok a sobotu. Kúpalisko disponuje 5 bazénmi a wellness. K dispozícii je požičovňa bicyklov, kajakov alebo pramice. 

Sezóna: máj – september
Kapacita pre stany a karavany: 100
www.kupaliskodiakovce.sk   

Kemping Termálneho kúpaliska Vincov les

Kemp sa nachádza 1,5 km od Sládkovičova. Pre jeho výbornú polohu je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, ale aj pre partie. Zelená plocha na voľné státie v kempingu má 70 árov. V cene kempingu je celodenné vstupné do bazénov zdarma.  

Sezóna: júl – august
www.vincovles.com  

Camping Park Motokáry Dlhá  

Kemp pre karavany a stany sa nachádza na úpätí Malých Karpát v obci Dlhá. Súčasťou areálu je profesionálna požičovňa motokár, detské ihrisko s preliezkami, pumptracková dráha pre amatérov, ale aj skúsenejších cyklistov. Kemping je ideálnym východiskovým miestom pre turistiku, cyklopotulky a výlety do malebných lesov Malých Karpát. 

Sezóna: máj – september
Kapacita pre stany: 40
Kapacita pre karavany: 40
www.motokarydlha.sk  

Rekreačné stredisko Gazárka 

Rekreačný areál v meste Šaštín-Stráže pozostáva z piatich jazier, ktoré vznikli po vyťažení piesku a v súčasnosti ponúkajú oddych na pieskových plážach s pozvoľným prístupom do vody. Jazerá obklopujú krásne, zdravé borovicové a dubové porasty, ktoré sú rajom hubárov.  

Sezóna:  máj – september
www.gazarka.sk
35 chatiek bez sprchy: chladnička, rýchlovarná kanvica, dvojvarič.
6 chatiek so sprchou: vybavená kuchynka, chladnička, rýchlovarná kanvica, dvojvarič , vlastná sprcha a WC

Kemping Jahodná 

Rodinný kemp sa nachádza v rekreačnej oblasti Alba Regia pri obci Jahodná, iba 10 km od Dunajskej Stredy. Táboriť môžete vo vlastnom stane na pozemku s mäkkým trávnikom. Kemp je vhodný aj pre karavany. K dispozícii je zapožičanie bicyklov a člnov. 

Sezóna: máj – september
Kapacita pre stany: 60

Kapacita pre karavany: 15 (z toho 6 na elektrickú prípojku)
www.kempingjahodna.sk 

Táborisko Potônske Lúky  

Malé rodinné táborisko s možnosťou stanovania je určené hlavne pre vodákov, parkovať tu môžu však aj karavany. K dispozícii sú elektrické a vodovodné prípojky. Táborisko je oplotené, parkovanie áut je možné mimo neho. Nachádza sa priamo na brehu Malého Dunaja. Obchod je vzdialený približne 500 metrov.  

Sezóna: máj – september
Kapacita pre stany: 60
Kapacita pre karavany: 3
www.taboriskopotonskeluky.sk  

Táborisko pod Krížom 

Táborisko pod Krížom sa nachádza pri obci Nový Život – Eliášovce, priamo na brehu Malého Dunaja. Táboriť môžete vo vlastnom stane, podsadovom stane, indiánskom TeePee či karavane na priestrannom pozemku s rozlohou 3 ha. Splaviť Malý Dunaj je možné priamo z táboriska, k dispozícii je zapožičanie raftov, kanoe, kajakov a vodáckeho vybavenia.  

Sezóna: máj – september, táboriť je možné aj mimo sezóny
Kapacita pre stany: 300
Kapacita pre karavany: 10
www.lodickaren.sk  

Táborisko pri Vodnom mlyne Jelka 

Stanové táborisko sa nachádza na ľavom brehu Malého Dunaja, hneď pri technickej pamiatke – Vodnom kolovom mlyne Jelka. Táborisko je využívané vodákmi na stanovanie, vhodné je aj pre karavany. Táborisko funguje bez rezervácie, platí sa na mieste.  

Sezóna: máj – september, táboriť je možné aj mimo sezóny
Kapacita pre stany: 200  

Súvisiace regióny
Región Trnava
Rezort Piešťany
Región Záhorie
Žitný ostrov – Csallóköz
Matúšova zem – Mátyusföld

Ďalšie články v blogu