Víly zo Žitného ostrova

20,00€
Víly zo Žitného ostrova
Víly zo Žitného ostrova

Víly zo Žitného ostrova

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Víly zo Žitného ostrova

Samuel Velebný

Hlboko v bujnej flóre Žitného ostrova, tancujú v kruhu divé víly. Pod taktovkou svojej kráľovnej Ilony rozosievajú zlatý prach, čo mení zradnú, bažinatú krajinu na úrodnú. O svoj ostrov sa odjakživa delia s ľuďmi, preto nečudo, že ich tanec neušiel bystrému oku mladého poľovníka. Ten podľahol magickému kúzlu a zatúžil kráľovnú získať pre seba. Ako to dopadlo s touto nebezpečnou známosťou sa spýtajte miestnych. Čas plynie, vodné mlyny sa točia a dnes už málokto vie kde kráľovnú hľadať, či medzi krásavicami, v kráse labutí alebo v zajatí poľovníka.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 3–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorovi

Samuel Velebný je košický výtvarný umelec, kurátor a publicista. S jeho prácou sa môžete stretnúť v podobe muralov, knižných ilustrácií, sochárskych a novomediálnych inštalácií, či interaktívnych muzeálnych exponátov.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.