Trnavský jarmok

20,00€
Trnavský jarmok
Trnavský jarmok

Trnavský jarmok

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Trnavský jarmok

Kateřina Tesařová

Trnavský jarmok vznikol na základe práva, ktoré mestu udelil v roku 1238 kráľ Belo IV. Vďaka Antonovi Bernolákovi sa trnavský región výrazným spôsobom podieľal na formovaní nášho národného jazyka. Predstavuje tradíciu a jedinečný potenciál krajiny. Je spoločenskou udalosťou, oslavou priateľstva, regionálnej kultúry, veselosti. Ilustrácia zachytáva okamihy, ktoré vystihujú lokálnu a regionálnu identitu v širšom kontexte. V symbolickom kruhu sa tu stretávajú historické postavy so súčasnými. Farebnosť je odkazom na pestrosť života, prírodného bohatstva aj na mestské farby. Trhy prepájajú starých a mladých, sú súčasťou živej komunity a odovzdávania skúseností naprieč generáciami.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 3–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Kateřina Tesařová je mladá výtvarníčka českého pôvodu. Narodila sa v roku 1994 v Přerově. Vysokoškolské štúdium absolvovala na Masarykovej univerzite v Brne a v súčasnosti pôsobí ako doktorandka na Ústave výtvarnej tvorby a multimédií na Fakulte architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde aj žije a tvorí. Vo svojej umeleckej tvorbe sa venuje predovšetkým ilustrácii, voľnej grafike a grafickému dizajnu. Jej diela sú výpoveďou o citlivom vnímaní vrstevnatosti sveta a života. Na jednej strane ich zachytávaním prvkov regionálnej kultúry oslavujú, no na strane druhej sa nevyhýbajú ani menej vábivým motívom z jeho periférie. Autorka často pracuje s jednoduchou linkou, ktorou dotvára obsahovú hĺbku motívu a vťahuje pozorovateľa do svojho obrazu. Jej portfólio dopĺňajú návrhy a realizácia dizajnových úžitkových predmetov.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.