Skalica

20,00€
Skalica
Skalica

Skalica

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Skalica

Daniel Rerko

Grafika je venovaná malebnému, slobodnému kráľovskému mestu Skalici. Zobrazuje architektúru mesta a v konkrétnejších detailoch znázorňuje románsku rotundu sv. Juraja, Kostol sv. Michala, kaplnku sv. Anny (karner), kostol sv. Františka Xaverského. Scénu dopĺňajú návštevníci, ktorí mesto radostne objavujú a vychutnávajú. Okolitá príroda plná vinohradov prerastá až do mesta. Medzi miestne špeciality nepochybne patrí jedinečné červené víno, Skalický rubín. Históriu mestečka najlepšie poznajú domáci, ktorí vám isto radi odhalia mnohé jeho tajomstvá. Neváhajte sa ich opýtať.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 3–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorovi

Daniel Rerko je študentom ateliéru ilustrácie a grafiky na bratislavskej VŠVU v diplomovom ročníku. Venuje sa tradičnej i digitálnej grafike, ilustrácii a grafickému dizajnu. Vo svojej tvorbe s obľubou používa princíp miešania a vrstvenia farebných plôch. I keď finálnu úpravu podkladov tvorí najmä digitálne, nepresnosti grafiky vo finálnej podobe nepotláča, nepopiera. Počas bakalárskeho štúdia na AU v Banskej Bystrici absolvoval študijné stáže v holandskom Tilburgu a v poľskom Krakove. Tematicky sa venuje pozorovaniu sveta okolo seba, stredovekej nástennej maľbe a tematike interpretácie.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.