Šibenica enem pro nás a naše deti

20,00€
Šibenica enem pro nás a naše deti
Šibenica enem pro nás a naše deti

Šibenica enem pro nás a naše deti

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Šibenica enem pro nás a naše deti

Dávid Pogran

Inšpiroval som sa príbehom z dávnych čias, keď ľudí za zlé skutky ešte vešali na šibenicu. Do príbehu som zakomponoval známy výrok: “Šibenicu máme enem pro nás a naše deti...“. Dej sa odohráva pri starom mlyne, kde sa podľa historických spisov kedysi jedna naozaj nachádzala. Zachytáva situáciu, keď holíčania potrebujú obesiť dvoch takýchto previnilcov. Keďže právo na prevádzkovanie šibenice mali len skaličania, ale v tom čase sa tieto dve mestá nemali veľmi v láske, vznikol tento známy výrok, ktorým poslali skaličania odsúdencov odsúdencov popraviť do iného mesta. Legenda vraví, že im holíčania dali peniaze na popravu a poslali ich na Moravu, kde sa mali hlásiť u najbližšieho kata. Nečudo, že sa im nakoniec podarilo pred smrťou uniknúť.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 5–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorovi

Dávid Pogran miluje príbehy. Počúva ich, pozerá sa na ne a rád je aj ich súčasťou. Snaží sa, aby sa do každej ilustrácie nejaký príbeh dostal. Jeho obrázky nútia divákov zastaviť sa a rozmýšľať. Pozorovateľa necháva objavovať nové veci, dotvárať príbehy vo fantázii, nájsť v nich kúsky vlastných príbehov. Do ilustrácií často vkladá vymyslené postavy a tvory, ktoré predstavujú určitú emóciu, pocit a náladu. Tieto stvorenia mu pomáhajú rozprávať zážitky, spomienky a skúsenosti zo skutočného života.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.