Polomáčané?

20,00€
Polomáčané?
Polomáčané?

Polomáčané?

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Polomáčané? Mila, Lina a Vesna na dovolenke... Lina: ,,Neviem ako vy, ale ja sa namočím celá!

Michaela Dunajská

Symboly Trnavského kraja ožívajú v úryvku z knihy mnohých príbehov, ktoré kraj ponúka. Príbeh trochu abstraktný, trochu konkrétny, známy aj nepoznaný. Pripomenie nám to, čo sme už raz zažili. Vzbudí náš záujem ísť tam, kde sme ešte neboli alebo ochutnať to, čo sme zatiaľ neochutnali. Moravianska Venuša, dovolenkujúca na jednom z obľúbených miest kraja, poukazuje na miestne špeciality ako Skalický trdelník či sladkosti zo Serede a tiež na kúpeľnú históriu, s ktorou je tento kraj neodmysliteľne spätý. Nalaďte sa na príbeh bez začiatku a konca a dotvorte ho vlastnou fantáziou. Hľadajte nové zážitky - svoje vlastné príbehy. Tak ako Mila, Lina a Vesna.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 2–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Michaela Dunajská pochádza z Popradu, pracuje ako architektka. Je aj umelcom, no jej diela zatiaľ často neopúšťajú jej súkromnú galériu v zásuvke stolíka. Rada cestuje a spoznáva nové miesta, ale ešte radšej sa vracia tam, kde to dobre pozná. Verí, že nie je dôležité kde sme, ale podstatnejšie je čo sa na cestách dozvieme, naučíme, ochutnáme.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.