Láska rieky prekráča

20,00€
Láska rieky prekráča
Láska rieky prekráča

Láska rieky prekráča

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Láska rieky prekráča

Sara Hozzánková

Príbeh lásky dáva do novej pespektívy príbehy sochy piešťanského Barlolámača a sošky Moravianskej venuše. Nemôže byť predsa náhoda, že Venušu vyoral Štefan Hulman-Petrech pred deväťdesiatimi rokmi, teda presne v čase keď sa zrodila aj socha Barlolámača. Ľudovít Winter ju dal pre Piešťanské kúpele zhotoviť ako symbol uzdravenia. Táto ilustrácia však naznačuje, že tajnou ingredienciou zázračného uzdravenia muža z bronzu mohla byť aj láska. Práve jeho láska k Moravianskej venuši ho podnietila k prekročeniu Váhu a tak dnes symbolicky láme barlu na Kolonádovom moste. Tejto nadčasovej láske nebránil ani vekový rozdiel približne 25 000 rokov. Príbeh dotvára scenéria Pieštanského regiónu s hradiskom Kostolec.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 2–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Sara Hozzánková, pôvodom z Bratislavy, je študentkou architektúry na Academy of Fine Arts vo Viedni. Jej inžinierske štúdium na Institute for Art and Architecture sa zameriava na koncepčnú a teoretickú architektúru a v jej projektoch sa odzrkadľujú najmä spoločenské a politické stránky architektúry. Ilustráciu vo svojich prácach používa ako médium pre odhalenie skrytých hodnôt architektúry. Vo svojej diplomovej práci skúma schopnosti ilustrácie zachytávať dojmy jednotlivca z priestoru v reálnom čase a mapovanie priestoru ako zážitku. Za zmienku stoja aj jej ďalšie činnosti ako prejav na sympóziu Transforming Practice vo Viedni (2019), publikovaná inštalácia Erfinder_in vo verejnom priestore v Mníchove (2018) či medzinárodne publikovaný a porotou ohodnotený súťažný projekt Living and Working in Tokyo (2017). Od roku 2014 je členkou občianskeho združenia Archtung, ktoré sa venuje nielen aktivitám v architektonickej komunite ale aj aktivitám na priblíženie architektúry širšej verejnosti.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.