Kúpele Piešťany

20,00€
Kúpele Piešťany
Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Kúpele Piešťany sú najznámejšie slovenské kúpele. Základom pre ich vznik boli termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno. Vďaka procesom využívajúcim tieto prírodné zdroje k liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému, patria viac ako 100 rokov k popredným európskym kúpeľom. Navrhnutá grafika sa snaží vizuálne priblížiť niektoré charakteristické kúpeľné liečebné procedúry. Prevedenie risografiky vyobrazuje dianie v kúpeľoch odľahčeným, humorným spôsobom, ku ktorému prispieva jednoduché uchopenie vizuálneho štýlu kombinovaného s netypickým kompozičným pohľadom.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 3–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Mgr. art. Annamária Digoňová je produktová a grafická dizajnérka. Študovala na Fakulte umení v Košiciach na Katedre dizajnu v Ateliéri Dizajn: Inovácia. V grafickej tvorbe sa venuje vytváraniu vizuálov, ilustrácií a obľubuje klasickú kresbu. Pri produktovom dizajne sa zaujíma o prácu s drevom a rôznymi materiálmi, ktoré tvaruje do jednoduchých foriem s ohľadom na úžitkovosť. Spoločným prvkom procesu jej tvorby je hľadanie inakosti formou stvárnenia určitej myšlienky či využitia vtipu. Má rada, ak dizajn v človeku prebudí emócie. Momentálne spolupracuje ako grafička so Štátnou filharmóniou Košice a umelecky aj neumelecky sa pohybuje po zákutiach východného Slovenska.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.