Kúpalisko Pác

20,00€
Kúpalisko Pác
Kúpalisko Pác

Kúpalisko Pác

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Kúpalisko Pác

Klaudia Grancová

Na kúpalisku Pác, ktoré sa nachádza neďaleko Trnavy, som strávila mnohé letá ako jeden z návštevníkov a aj brigádnikov. Prežila som tu množstvo radostných zážitkov, ktoré som sa pokúsila vyjadriť prostredníctvom svojej grafiky. Chcem ľuďom ukázať, že zabaviť sa dá aj bez gigantických šmykľaviek, stačí k tomu obyčajná ľudskosť a dostatok vody. Svoju grafiku staviam na jednoduchých tvaroch a výrazných farbách, ktoré pôsobia kontrastne a zároveň harmonicky. Snažím sa zachytiť okamih, malý radostný moment v spleti mnohých letných dní.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 4–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Klaudiu Grancovú už od detstva fascinuje umenie. Rada o ňom číta a študuje ho. Všetko, čo vznikne pod ľudskými rukami má pre ňu isté čaro. Často premýšľa, čo všetko muselo danej tvorbe predchádzať. Jej diela okorenené fantáziou vznikajú na základe drobných postrehov a maličkostí vychádzajúcich z bežných životných situácii. Bez malého skicára si už ani nevie predstaviť svoj deň. Zakresľuje si veci, ktoré ju počas dňa zaujmú, neskôr sa k nim vracia ako ku krásnym spomienkam, alebo ich využíva ako podklad ku svojej ďalšej kreatívnej tvorbe.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.