Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

20,00€
Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej
Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Kaštieľ s parkom v Dolnej Krupej

Martin Slovík

Park v Dolnej Krupej je pre mňa najkrajším miestom, aké v okolí Trnavy poznám. Dominantou parku je klasicistický kaštieľ z 18. storočia. Ludwiga van Beethovena nočné prechádzky parkom inšpirovali k zloženiu Sonáty mesačného svitu. Natrafíte tu na malú, umelo vytvorenú jaskyňu, viaceré mosty a jazierko. Stáročný Sekvojec mamutí, alebo ak chcete “mrkva”, ako tento majestátny strom nazývajú miestni obyvatelia dal zasadiť gróf Rudolf Chotek. Jeho dcéra Mária Henrieta bola známou pestovateľkou ruží. Vytvorila tu impozantné rozárium, na ktoré odkazujem výberom farieb pri tvorbe tejto risografiky. Atmosféra parku sa do odvíja od ročného obdobia. Na jar vás sprevádza spev vtákov a vôňa medvedieho cesnaku, v lete stromy poskytujú príjemný únik pred horúčavami. Vtedy tu možno natrafíte aj na svadobčanov. Na jeseň listy stromov hrajú pestrejšími farbami. V zime, pod prikrývkou bielej periny napokon všetko stíchne a navôkol zavládne pokoj.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 2–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorovi

Martin Slovík je vyštudovaný grafický dizajnér a grafika je jeho hobby. Priviedla ho k nej záľuba v kreslení. Navrhuje webové stránky, tvorí logá, venuje sa digitálnej a printovej grafike a rád fotografuje. Medzi jeho najväčšie úspechy sa radia spolupráce s firmami zvučných mien, ako je RedBull, Billa alebo Peugeot. Jeho zámerom do budúcna je zviditeľniť svoju tvorbu.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.