Civitas Trnava

20,00€
Civitas Trnava
Civitas Trnava

Civitas Trnava

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Civitas Trnava

Mgr. art. Veronika Barrera

Slobodné kráľovské mestá (latinsky: libera regiae civitas alebo len civitas) boli mestá v Uhorsku, ktoré mali svoju vlastnú samosprávu a zákonodarnú moc. Jedným z miest, ktorému boli udelené výsady Libera regiae civitas uhorským kráľom Belom IV. bola aj Trnava. Mestské hradby na obrázku definujú pôvodný štvorcový pôdorys mesta a zároveň tvoria kráľovskú korunu. Ozdobné prvky koruny zastupujú dnes už neexistujúce bašty mestského opevnenia, ktoré patrí medzi najstaršie a najväčšie na Slovensku. Mesto, ktoré sa pýši hojným počtom veží, bolo tiež významným miestom stretnutí kráľov. Vo vnútri hradieb nachádzame renesančnú mestskú vežu, gotickú baziliku sv. Mikuláša s Kostnicou, kostol sv. Jozefa aj vežu kostola Nanebovzatia Panny Márie, ktorá je súčasťou Západoslovenského múzea. Podľa listiny z roku 1238 bola Trnava popredným vinárskym a vinohradníckym centrom, preto jej rozsiahle podzemie dodnes ukrýva mnoho vínnych pivníc a možno aj sudov.

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 3–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorke

Mgr. art. Veronika Barrera vyštudovala grafický design na fakulte umenia a dizajnu, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Aktuálne sa venuje grafickému dizajnu, ilustrácii a výtvarníctvu. Žije a tvorí v Prahe a Mexiku. Od roku 2018 spolupracuje so štúdiom Neurografismos (Eduardo Barrera Arambarri). Ich spoločné kultúrne a sociálno-politické plagáty boli vystavované v Iráne, USA, Mexiku, Českej republike, v Poľsku (Medzinárodné bienále plagátu Varšava a Medzinárodné bienále plagátu Lublin) a na Slovensku (Trienále plagátu Trnava, Kvadrienále plagátu Bardejov a v Bratislave na Národná cena za dizajn 2020 - kde získali nomináciu na jednu z cien). V roku 2021 boli Veronikine plagáty vybrané do výstavy Medzinárodného bienále plagátu vo Varšave, Medzinárodného bienále plagátu v Mexiku a Bienále plagátu v Bolívii.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.