Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

20,00€
Cesta za umením - sochy Trnavského kraja
Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

20,00€
Prekročené maximálne množstvo
Minimálne množstvo 0 je požadované
Maximálne množstvo 0 je povolené
Vaša cena: 20,00€
20.000
Jednorazový príplatok 20,00€ bude pripočítaný k celkovej sume.
* Poštovné 5,00€ Pri nákupe 5 a viac darčekov vám okrem poštovného zdarma pribalíme aj darček.
  • Popis
  • Špecifikácie

Cesta za umením - sochy Trnavského kraja

Kristián Štupák

Grafika odkazuje na najznámejšie sochy v Trnavskom kraji. Zároveň nás pozýva na cestu za umením, ktorá začína pravekou soškou Moravianskej venuše z Moravian nad Váhom, pokračuje sochami Barlolámača a Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste. Ďalšiu zástavku tvorí socha Milencov v Piešťanoch. Odtiaľ pokračuje k pamätníku Antona Bernoláka a soche Jána Pavla II. v Trnave a jej záver tvorí busta Beethovena v Hlohovci. Chcel som tak vytvoriť zaujímavú grafiku, ktorá by odkazovala na umelecké diela, ktoré sa nachádzajú v Trnavskom kraji a zároveň mala aj edukačný charakter. Ku každej soche, ktorú som do ilustrácie vybral, sa viaže nejaký zaujímavý príbeh. Grafika vám môže poslúžiť ako sprievodca na cestách po kraji

Tlačený náklad: 150 ks
Rozmer: 42 × 29,5 cm
Technika tlače: 2–farebná risografia
Papier: Arena white rough 170 g/m2
Dátum tlače: jún  2021

Dielo je možné si zakúpiť len v turistických informačných centrách v Trnavskom kraji a to v Mestskej veži v Trnave, v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste a na Kukučínovej 31 v Dunajskej Strede.

O autorovi

Kristián Štupák sa celý život rád vyjadruje obrázkami. Cíti sa byť výtvarníkom so sklonom k abnormalitám rôzneho druhu, no najradšej sa vo svojej tvorbe venuje psychologicko-sociálnym témam, ktoré rieši prostredníctvom rôznych médií. Vo svojej tvorbe vychádza z hĺbavých tém ľudskej psychiky, ale aj z obyčajných každodenností. Ilustráciou sa rád vyjadruje, keď chcem svetu niečo odkázať, voľné umenie zas využíva k hľadaniu podstaty vecí. Profesijne sa venuje grafickému dizajnu, v ktorom hľadá perfekcionizmus.

Urobte radosť sebe, alebo svojim blízkym skutočným umením, ktoré vám bude pripomínať domov alebo vaše obľúbené miesta. Každá risografika skrýva viac či menej známe príbehy z Trnavského kraja a každý výtlačok je vďaka tlači risografom skutočným originálom. Risografiky vznikli v súťaži Trnavský kraj príbehov so zámerom podporiť umelcov v kultúrnom priemysle v ťažkej pandemickej dobe a zároveň mali za cieľ podporiť návštevnosť turistických informačných centier.

Vybrať si môžete z 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené príbehy Ludwiga van Beethovena, víly Ilony, moravianskej Venuše, piešťanského barlolámača a mnohé iné. Diela boli vytlačené technikou tlače risograf v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane, boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Pri objednávke 3 a viac risografík máte od nás poštovné zdarma. Pri objednávke 5 a viac risografík navyše okrem poštovného zdarma aj malý darček.